Roleta profil to system bardzo podobny do rolety classic, a różni się tylko systemem montażu.Kaseta rolety materiałowej mocowana jest zatrzaskami poprzez adaptery aluminiowe, które są przyklejane do profilu okna. Taka konstrukcja daje nam możliwość wielokrotnego zdejmowania i zakładania kasety np: w celu czyszczenia lub sprawdzenia poprawności jej działania, bez użycia dodatkowych narzędzi czy konieczności odklejania lub rozcinania taśmy mocującej.

Kaseta systemu Profil posiada na całej długości blokadę belki dolnej, dzięki której nie ma możliwości wkręcenia belki obciążającej do środka kasety.

System Profil umożliwia też wykonanie wariantów rolet w wersji Dzień i Noc tj. z podwójną warstwą tkaniny przesłaniającej o charakterystycznym wzorze w ułożone naprzemiennie poziome pasy transparentne i zaciemniające.

Pokrywa systemu Profil wyposażona jest specjalny kanał do mocowania drugiego skraju tkaniny na całej szerokości rolety, co gwarantuje pewne mocowanie materiału w kasecie.

System Profil wyposażony został w samohamujący mechanizm Vegas, mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana lub kontrola mechanizmu rolety odbywa się bez użycia narzędzi i trwa zaledwie kilka sekund. Równie bezproblemowo przeprowadza się zmianę strony prowadzenia łańcuszka rolety.

Dostępne kolory:
biel lakierowana (aluminium), brąz lakierowany (aluminium)

Dostępne okleiny drewnopodobne:
mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna (aluminium)

Wymiary:
Maksymalna szerokość rolety: 260 cm
Maksymalna wysokość rolety: 320 cm

Galeria