Rolety wolnowiszące dzień i noc to jeden z ciekawszych rozwiązań, dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi i praktycznemu zastosowaniu rolety te mają duże uznanie wielu klientów zarówno indywidualnych (w domach) jak i firm (w biurach).

Dzięki zastosowaniu podwójnej warstwy materiału roleta ta łączy w sobie cechy rolety materiałowej i żaluzji pionowych. Mocowanie rolety odbywa się poprzez przykręcenie na cztery wkręty do listwy przyszybowej. Płaskie prowadnice wykonane z aluminium lub PCV są klejone za pomocą taśmy dwustronnej do listew przyszybowych. Prowadnice zachodzą w światło szyby.

System dzień i noc charakteryzuje się poprzez zastosowanie podwójnej warstwy tkaniny przesłaniającej o charakterystycznym wzorze ułożone naprzemiennie poziome pasy transparentne i zaciemniające, co pozwala swobodnie kontrolować dopływ światła do pomieszczenia.

Roleta wyposażona jest również w mechanizm samohamujący Vegas, mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana lub kontrola mechanizmu rolety odbywa się bez użycia narzędzi i trwa zaledwie kilka sekund. Równie bezproblemowo przeprowadza się zmianę strony prowadzenia łańcuszka rolety.

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.

Dostępne kolory:
biel lakierowana (aluminium), brąz lakierowany (aluminium)

Dostępne okleiny drewnopodobne: mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna (aluminium)

Maksymalna szerokość rolety: 170 cm
Maksymalna wysokość rolety: 140 cm

Galeria